خانه / پزشکی بهداشت و سلامت / چای سبز به درمان عفونت قارچی پا کمک می کند

چای سبز به درمان عفونت قارچی پا کمک می کند

 

  • برای این کار، پنج یا شش چای کیسه‌ای را درون یک لیتر آب جوش بریزید. اجازه دهید آب کمی سرد شود. سپس پای خود را به مدت ۱۰ دقیقه درون این محلول بگذراید. پس از ۱۰ دقیقه، پای خود را شستشو داده و کاملا خشک کنید. در نهایت می‌توانید از پودر تالک و یا آرد ذرت برای خشک نگه داشتن فضای بین انگشتان پا استفاده کنید.

بیماری پای ورزشکاران یک عفونت قارچی است که اغلب با احساس خارش و بوی بد پا همراه است. رعایت نکات بهداشتی از شیوع این عفونت جلوگیری خواهد کرد. افراد می‌توانند در مراحل اولیه از درمان خانگی برای مقابله با درد، خارش و ناراحتی‌های ناشی از این عفونت استفاده کنند. درمان خانگی جایگزین مناسبی برای آنتی‌بیوتیک و داروهای دیگر است. چای سبز یکی از موادی است که باعث تسکین علائم این عفونت شده و از شیوع دوباره آن جلوگیری می‌کند.
چای چگونه به درمان عفونت کمک می‌کند؟
تانین (جوهر مازو) موجود در چای با عفونت‌های قارچی انگشتان و ناخن‌های پا مقابله می‌کند. پاهای مرطوب و نمناک بستر مناسبی برای بروز عفونت‌های قارچی هستند. تانین یا تانیک اسید موجود در چای باعث از بین رفتن رطوبت لایه بیرونی پوست می‌شود. این عنصر با ممانعت از رشد قارچ‌ها از شیوع عفونت قارچی پا جلوگیری می‌کند. تانیک اسید به التیام بافت آسیب‌دیده از عفونت پا نیز کمک می‌کند. روغن چای هم نقش قابل ‌توجهی در تسکین علائم این عفونت دارد و از شیوع عفونت‌های قارچی جلوگیری می‌کند.
چگونه از چای برای درمان عفونت‌های قارچی استفاده کنیم؟
برای این کار، پنج یا شش چای کیسه‌ای را درون یک لیتر آب جوش بریزید. اجازه دهید آب کمی سرد شود. سپس پای خود را به مدت ۱۰ دقیقه درون این محلول بگذراید. پس از ۱۰ دقیقه، پای خود را شستشو داده و کاملا خشک کنید. در نهایت می‌توانید از پودر تالک و یا آرد ذرت برای خشک نگه داشتن فضای بین انگشتان پا استفاده کنید.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

همه چیز درباره نوشیدن آب در دوران بارداری

نوشیدن آب به میزان کافی، برخی مسائل مشکل ساز در دوران بارداری را همچون خطر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *