خانه / سبک زندگی / 5 روش برای آماده کردن خاک برای پرورش سبزی و میوه ارگانیک

5 روش برای آماده کردن خاک برای پرورش سبزی و میوه ارگانیک

images

می خواهید شروع به کاشت انواع سبزی و میوه بکنید در این جا به شما بیان می کنیم ۵ روش برای آماده کردن خاک برای پرورش سبزی و میوه ارگانیک تا بتوانید به بهترین شکل به پرورش گیاه و میوه بپردازیم .

۱

یک نقطه از باغچه را که تاکنون به مواد شیمیایی، آفت کش ها، علف کش ها و سموم دیگر آلوده نشده است را انتخاب کنید. سعی کنید محلی که انتخاب می کنید به خوبی زهکشی شده باشد و رو به آفتاب باشد و به یک منبع آب هم نزدیک باشد. (خاکی که به طور مداوم مرطوب باشد یا از آب اشباع شده باشد باعث پوسیدگی ریشه یا بیماری در گیاهان می شود). از مکانهایی که توسط درختان یا ساختمان های بلند پوشیده شده است اجتناب کنید. (اگر نگران این هستید که خاکتان قبلاً به مواد شیمیایی آلوده شده باشد، می توانید یک باغچه درست کنید و آن را با خاک ارگانیک پر کنید.)

۲

خاک باغچه را تست کنید. از روی نمونه، تراکم، سطح PH و آلودگی شیمیایی آن را تست کنید. سبزیجات ارگانیک در خاک لومی با PH 5 تا ۷ که به خوبی زهکشی شده باشد بهتر رشد می کنند. ایجاد یک باغچه ارگانیک یک فرآیند طولانی مدت است. خاک در طولانی مدت و در طول چند فصل بهبود می یابد.

۳

اصلاح خاک با کود آلی کمپوست. کود کهنه از گیاهخواران (مثل گاو، اسب، بز، گوسفند یا شتر بی کوهان) مواد غذایی با ارزشی را به خاک اضافه می کنند. سطح باغچه را با کود آلی کمپوست بپوشانید (۴۵۰ تا ۹۰۰ گرم در هر فوت مربع {۹۲۹ سانتیمترمربع} ) تا جایی که به خوبی با خاک مخلوط شود. اضافه کردن کمپوست سطح PH، میزان میکروب های مفید موجود در خاک و رطوبت آن را افزایش می دهد. (در صورت امکان در فصل پاییز سطح باغچه را با لایه ۸ تا ۱۲ اینچی از ترکیب کمپوست، کاه، زغال سنگ نارس (تورب)، خزه، برگ های خشک شده و چمن بریده شده بپوشانید و آن ها را با آب اشباع کنید. با یک پلاستیک سیاه روی این مواد را بپوشانید. پلاستیک را با تخته یا سنگ در جای خود محکم کنید. بگذارید این مواد تا فصل بهار روی خاک بمانند و تا آن موقع به خاک برسند).

۴

از تمام مواد و کودهای شیمیایی اجتناب کنید. تنها از محصولاتی استفاده کنید که “طبیعی” یا “آلی” باشند. با کمپوست شروع کنید. زباله های تجزیه شدنی آشپزخانه تان از قبیل پوست سبزیجات، غلات یا پوست میوه مواد مغذی مورد نیاز را به خاک می دهند و هوادهی و تراکم خاک باغچه را بهبود می بخشند. کمپوست را در اطراف پایه گیاهان یا قبل از کاشتن بذرها با خاک مخلوط کنید.

۵

گونه ای از سبزیجات که در برابر بیماریهای گیاهی مقاوم هستند را بکارید. دانه هایی که مقاومت آنها اثبات شده است انتخاب کنید. اگر گیاهان پیوندی می کارید، آنهایی که به صورت ارگانیک رشد می کنند را انتخاب کنید. برگ و ساقه های گیاه را به دنبال هر نشانه ای از بیماری یا هجوم حشرات بررسی کنید. گیاهانی که به خوبی رشد کرده باشند و برگ های محکم و قوی و ریشه های سفید داشته باشند انتخاب کنید.

 

نکات و هشدارها

خاک لومی نوعی بافت خاک حد واسط بین شن و رس است. لوم همان خاک حاصلخیز یا گلدانی است و به خاک رس و شن که با گیاه پوسیده آمیخته باشد گفته می شود. (مخلوطی از شن، رس و مواد آلی ، برگ پوسیده .

سایت ابانک : ۵ روش برای آماده کردن خاک برای پرورش سبزی و میوه ارگانیک

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

شستن لباس نوزاد را بلد باشیم

    برای پاک کردن لکه های ناشی از ریختن شیر مادر،شیرخشک،لکه های غذا و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *