خانه / آرایشی و زیبایی / معرفی بیماری هایی که در شوره زدن سر اثر دارد

معرفی بیماری هایی که در شوره زدن سر اثر دارد

hh140

شوره سر یکی از عواملی هست که خیلی باعث ناراحتی هست و حالتی زشت به مو می دهد در این جا می خواهیم به معرفی بیماری هایی که در شوره زدن سر اثر دارد را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید .

شوره سر : عبارت است از سلول های مرده پوست که در روی پوست سر و موها دیده می شود . پوست سر به طور طبیعی در اثر لایه لایه شدن طبقه شاخی آن لایه های قدیمی را از دست داده و لایه های جدید جایگزین می گردند این عمل آهنگ و ریتم مشخصی دارد . اگر آهنگ و ریتم و سرعت ریزش پوسته های طبقه شاخی مو از حالت طبیعی خارج شده و تشدید و سریع شود حالتی به نام شوره سر به وجود می آید

 شوره سر به صورت موضعی مثلا در پیشانی ها ، شقیقه ها و یا گردن می باشد و یا در تمام سر به وجود می آیند .بر حسب ساختار و چسبندگی ، شوره سر را به دو نوع شوره خشک و شوره چرب تقسیم می کنند .
شوره خشک :
شوره خشک که به صورت گرده های ریزی روی مو پراکنده می باشد و معمولا به سر نمی
چسبد ، در هنگام شانه زدن می ریزد و کوچک و سفید رنگ می باشد . شوره خشک معمولا به صورت موضعی وجود دارد و شخص سر خود را می خاراند و این خارش به این علت است که پوست سر حالتی شبیه به سوزن سوزن شدن دارد و شوره با خاراندن از پوست سر جدا می شود . شوره خشک می تواند مملو از میکروارگانسیم های انگلی و قارچی بسیار ریز باشد که این قارچ های بیماری زا بر اثر خارش پوست سر تشدید می شوند .

شوره چرب :
در انتهای موها روی پوست سر پوسته هایی دیده می شود که اگر آنها را در بین دو انگشت فشار دهیم شوره چرب به خاطر چرب بودن به هم می چسبند و در نتیجه از شوره خشک بزرگتر می باشند . رنگ آنها تقریبا سفید است ولی چون به هم میچسبند تیره به نظر می رسند . شوره چرب موجب ریزش مو می شود . چرا که به سر می چشبند و پوست سر را کلفت و خفه می کند ، توده های شوره به علت چربی بیش از حد ترشح شده غدد چربی سر به یکدیگر می چسبند.و هر چه للایه شوره چربتر باشد خفگی پوست بیشتر می شود و در نتیجه چربی بیشتری تولید می شود .

بیماری هایی که باعث شوره شدید سر می شوند عبارتند از :
۱-درماتیت سورئیک که پلاک های ارتیماتو همراه با پوسته های چرب است .
۲- دندروف : در زمان بلوغ پدید می آید .
۳- پدیکولوز : نوعی شپش سر است .
۴- پسوریازیس سر

عوامل ایجاد شوره سر
۱- عوامل عصبی
۲- کمبود ویتامین
۳- اختلالات هورمونی
۴-عوامل آلرژیک

شما با شناخت نوع بیماری و عامل شوره سر می توانید به راحتی آن را درمان کنید .

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *