خانه / آرایشی و زیبایی / سلامت مو / فاصله سشوار تا مو

فاصله سشوار تا مو

115090_1خشک کردن ناگهانی موها با سشوار باعث آسیب دیدگی ساقه مو و درنهایت موخوره میشود.بنابراین باید فاصله سشوار تا مو رعایت شود.

دکتر نصرت پورسینا در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، اظهار داشت: مو یکی از ضمائم وابسته به پوست است که هم در زیبایی و هم افزایش اعتماد به نفس فرد نقش مهمی دارد.

وی گفت: داشتن موهای سالم برای هر فرد حائز اهمیت بسیار است و باید مراقبت ویژه ای از آن به عمل آورد تا سلامت مو حفظ شود. برای این کار نیز لازم است از روشهای صحیح شستشوی مو آگاه باشیم.

پورسینا تصریح کرد: موهای چرب باعث ایجاد خارش می شود که در صورت خاراندن زیاد، ریزش مو را به دنبال خواهد داشت، بنابراین دو تا سه بار در هفته باید موها شسته شوند و در صورت داشتن موهای بسیار چرب، شستن روزانه مو هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند.

وی در خصوص استفاده از سشوار برای خشک کردن مو تاکید کرد: افرادی که عادت به خشک کردن مو از طریق سشوار دارند باید از دمای ملایم سشوار استفاده کنند که فاصله سشوار تا موها باید ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر رعایت شود و مدت زمان استفاده از آن کوتاه مدت باشد.

وی همچنین توصیه کرد: افرادی که دارای موهای زبر هستند باید بدانند که خشک کردن و صاف کردن موهای زبر به وسیله سشوار بلافاصله بعد از حمام کردن اشتباه است؛ چرا که خشک شدن ناگهانی موهایی که در اثر حمام کردن آب زیادی جذب کرده اند باعث آسیب دیدگی ساقه مو میشود و نهایتا عوارضی همچون مو خوره را به دنبال دارد.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

درمان ریزش مو با طب سنتی و گیاهان دارویی

چه چیزی بهتر از گیاهان دارویی برای درمان ریزش مو مفید است؟ در این مقاله ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *