خانه / آشپزی / طرز تهیه پیتزای لقمه ای

طرز تهیه پیتزای لقمه ای

images

مواد لازم برای سس:
ظروف و وسایل لازم: کاغذ روغنی (کاغذ قنادی) ماهی تابه ، سینی فر ،وردنه

● پنجاه گرم ژامبون

● پنجاه گرم پپرونی

● ششصد گرم پنیر پیتزا، موزارلا (Mozarella)، یا هر نوع پنیر پیتزا که دوست دارید

مواد لازم برای داخل پیتزا:

● نصف قاشق چای خوری نمک

● مقداری آویشن (Oregan)

● دو پر سیر

● یک عدد پیاز

● یک قوطی کنسرو گوجه فرنگی

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا لقمه ای

● چهار قاشق سوپ خوری روغن (روغن زیتون بهتر است)

● دو قاشق چایخوری نمک

● پنجاه گرم مایه خمیر

● یک کیلو آرد سفید (تقریبا یازده دسی لیتر)

●نیم لیتر آب
طرز تهیه پیتزا لقمه ای
آب را تا سی و هفت درجه گرم نمایید و مایه خمیر را در آن حل نمایید ، نمک و روغن زیتون را هم اضاف کنید ، ماشین همزن را به کار بیندازید و با افزودن کم کم آرد به آن هم بزنید تا خمیر آماده شود. در این کار عجله نکنید،خمیر را خوب ورز دهید .
بعد از آماده شدن خمیر روی آنرا با پلاستیک بپوشانید و آنرا برای مدت چهل و پنج دقیقه در جای تاریک به حال خود رها کنید. زمانی خمیر آماده است که حجم آن دوبرابر شده باشد.
زمانی خمیر آماده شد روی میز آشپزخانه مقداری آرد بریزید و خمیر را روی آن برگردانید، آنرا به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و با آنها دو چانه بزرگ درست کنید، مقداری آرد روی میز بریزید و چانه‌های خمیر را روی آرد روی میز بچینید. روی آنها را با پارچه تمیز بپوشانید و برای پانزده تا بیست دقیقه به حال خود رها کنید. در این مدت وقت دارید مواد دیگر روی پیتزا را آماده کنید.
برای تهیه سس یک قوطی کنسرو گوجه فرنگی یا به همان مقدار گوجه تازه پوست کنده را با ماشین هم زن آشپزخانه خوب خورد کنید تا به صورت مایع درآید. نمک و فلفل بزنید. یک پیاز و دو پر سیر را هم پوست بکنید و در مخلوط کن خوب خورد کنید. مقدار روغن در ماهی تابه بریزید و اول کمی پیاز و سیر را در آن سرخ کنید. نیازی نیست پیاز زیاد سرخ بشود همین که دو سه دقیقه روی آتش ملایم قرار بگیرد کافی است. بعد از آن گوجه‌های خورد شده را در آن بریزید آویشن و کمی نمک بیفزاید و آنرا روی آتش ملایم قرار بدهید بگذارید مایع از حالت مایع در آید و سس سفت شود البته نه به آن اندازه که زیاد سفت شود.اگر از گوشت چرخ کرده می‌خواهید استفاده کنید آنرا قبل از استفاده سرخ کنید.
حالا پس از اینکه چانه‌های خمیر استراحت کرد، هر چانه را جداگانه روی میز روی مقدار آرد قرار دهید و با وردنه پهن کنید. بعد روی خمیر را سوس بزنید و گوشت‌های انتخابی را روی آن بریزید و پنیر پیتزا را هم بیفزاید و بعد از یک طرف خمیر را لوله کنید به صورتی که بشکل یک لوله در آید، بعد با کارد آشپزخانه خمیر را ببرید، ضخامت هر قطعه (لقمه) پیتزا باید تقریبا ٣ سانتیمتر باشد.
روی سینی فر را با کاغذ روغنی (کاغذ قنادی) بپوشانید و قطعات پیتزا را با فاصله روی بگزارید ، بعد مقداری هم پنیر روی هر کدام از لقمه‌ها بریزید و آنرا در فر وسط فر بگزارید . فر باید قبل از استفاده تا دویست و بیست درجه سانتی گراد گرم کرده باشید . وقتی پیتزا ها خوب پخت آنرا بیرون بیاورید

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کاسرول گوشت و پنیر

  فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روش کنید تا گرم شود.۱ قاشق روغن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *