خانه / آرایشی و زیبایی / شیوه مناسب انتخاب ریمل با توجه به نوع چشم

شیوه مناسب انتخاب ریمل با توجه به نوع چشم

ar4-4390

توجه کنید نوع ریملی که استفاده می کنیم به چشم افراد بستگی دارد ، در این جا شما را آشنا می کنیم با شیوه مناسب انتخاب ریمل با توجه به نوع چشم .

۱

ریمل‌ها دو فرمول اصلی دارند
فرمول بدون آب که هیچ آبی ندارندفرمول امولوسیون که حاوی آب و روغن هستنددر فرمول بدون آب، هیچ آبی در ریمل وجود ندارد؛ بنابراین اطراف چشم کمتر سیاه و تیره‌ می‌شود و به هنگام تماس با آب نیز به راحتی از بین نمی‌رود و پایداری و دوام بیشتری روی مژه‌ها دارد؛ به همین دلیل برخی از خانم‌ها این نوع را ترجیح می‌دهند. اما از طرفی این ریمل‌ها به سختی پاک و شسته می‌شوند و ممکن است موجب آسیب دیدگی و ریزش مژه‌ها شوند
بنابراین متخصصان پیشنهاد می‌کنند برای مصارف روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نشود و فقط در مواقع خاص مورد استفاده قرار گیرد
به هنگام خرید ریمل روی جلد آن را به دقت بخوانید؛ اگر کلمه «waterproof» روی آن درج نشده باشد، ریمل مورد نظر امولوسیون است.

۲

نگرانی اصلی در مورد استفاده از ریمل‌ها و سایر لوازم آرایشی که با چشم در ارتباط هستند، آلودگی آنهاست. وجود باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها در این گونه لوازم آرایشی مصرف آنها را خطرناک می‌کند و می‌تواند به عفونت چشم و حتی کوری نیز بینجامد. این عوامل خطرساز معمولا بعد از خرید و با توجه به نوع مصرف و نحوه استفاده از آنها به وجود می‌آیند لذا ریمل خود را هر ۴-۵ ماه یکبار عوض کنید تا احتمال عفونت و یا ایجاد هرگونه حساسیت چشمی کاهش یابد.

۳

پس از آنکه مارک ریمل خود را انتخاب کردید، به هدفتان توجه کنید. اگر می‌خواهید مژه‌های شما حالت فر خود را بیشتر نشان دهند، کافی است از ژل یا ریمل‌‌های حالت‌دهنده استفاده کنید. این نوع ریمل‌ها حاوی مواد پلیمری و یک برس خوب، نازک و گرد هستند. اگر می‌خواهید مژه‌های خود را پر پشت‌تر نشان دهید، از ریمل‌های حجم‌دهنده که حاوی ذرات ریزی شبیه براده آهن هستند، استفاده کنید. اگر طول مژه‌هایتان کوتاه است و می‌خواهید بلندتر به نظر برسند، ریمل بلندکننده بخرید.

۴

وقتی احساس کردید ریمل شما مقداری خشک شده است، در آن را محکم ببندید و داخل آب داغ بیندازید. می‌توانید یک قطره روغن بادام شیرین هم داخل تیوپ آن بریزید. اما اگر عمر ریمل شما از چهار ماه گذشته است، آن را دور بیندازید.

۵

درست است که ریمل‌های ضد آب در استخرها و با گریه کردن به راحتی پاک نمی‌شوند و روی مژه‌ها می‌مانند، ولی به همان اندازه پاک کردن آنها دردسرساز است. استفاده مکرر از ریمل‌های ضدآب باعث سردرد می‌شود و البته ریزش مژه‌ها نیز افزایش می‌یابد. چند اشتباه متداول در ریمل زدن که باید از آنها پرهیز کنید.

۶

به هنگام ریمل زدن فقط به مژه‌های بالایی ریمل نزنید و حتما برای ایجاد هماهنگی ریمل را به مژه‌های پایین نیز بکشید.

۷

از ریمل زدن به صورت انبوه و خوشه‌دار پرهیز کنید. هر چه مژه‌های‌تان ظریف‌تر و جداتر به نظر برسند، چشم‌های‌تان زیباتر می‌شوند.

نکات و هشدارها

ریمل‌هایی که بعد از استفاده باعث تیره شدن و ایجاد لکه در زیر و اطراف چشم می‌شوند، ریمل‌های مناسبی نیستند .

شیوه مناسب انتخاب ریمل با توجه به نوع چشم

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *