خانه / آرایشی و زیبایی / لوازم آرایشی / روش پاک کردن لاک ناخن اکلیلی

روش پاک کردن لاک ناخن اکلیلی

large-98

لاک اکلیلی از انواع لاکهایی است که در جشن ها بیشتر کاربرد دارد ولی پاک کردن آن نیز کمی مشکل تر از بقیه انواع لاک میباشد.درادامه مطلب زیر نحوه پاک کردن لاکهای اکلیلی را برای شما عزیزان بازگو میکنیم.

وقتی که می‌خواهید شب از خانه بیرون بزنید، آن‌ها را بعنوان لایه‌ی رویی لاک ناخنتان استفاده کنید، نیازی نیست که کاملاً لاک ناخنتان را عوض کنید. برخی از خانم‌ها هم با اکلیلی کردن تنها چند ناخن یا حتی فقط یک یا دو ناخنشان، ظاهری منحصر بفرد به خودشان می‌دهند، ظاهری که می‌تواند خیلی باحال شود! اما به همان اندازه که با انواع رنگ‌ها تطبیق پذیر است، پاک کردنش خیلی سخت است!

دوست دارید بدانید چطور می‌توانید لاک اکلیلی ناخن‌هایتان را بدون کثیف کاری و بدون اینکه حتی یک اکلیل باقی بماند پاک کنید؟

کلی پاک‌کننده‌ی لاک ناخن و پنبه‌ی توپی

راز پاک کردن هر لاک ناخنی به طور کامل، این است که از کلی پاک کننده‌ی لاک ناخن استفاده کنید، تا بتواند کاملاً لاک را خیسانده و آنرا حل کند. اگر فقط کمی از محلول پاک کننده را به توپ پنبه‌ای تان بمالید، برای پاک کردن لاک‌های اکلیلی، لاک‌های تیره، لاک‌هایی که روکش ضخیمی دارند و… به مشکل خواهید خورد.

برای پاک کردن لاک اکلیلی، پنبه‌ی توپی خودتان را در محلول پاک کننده غوطه ور کنید، سپس روی ناخنتان بگذارید، برای چند ثانیه آنرا نگاه دارید تا بتوانید تمیز کردن ناختان را شروع کنید. ناخنتان را پاک کنید و هر زمانی که احساس کردید پنبه‌تان دارد خشک می‌شود یا اینکه کلی اکلیل به آن چسبیده، سریع پنبه‌ی دیگری استفاده کنید.

محلول پاک‌کننده در یک ظرف کوچک

راه خوب دیگری برای پاک کردن لاک اکلیلی این است که مقدار کمی از محلول پاک کننده را در یک ظرف کوچک همچون درب بطری پاک کننده‌تان بریزید. انگشتتان را در آن فرو ببرید و اجازه دهید ناخنتان به خوبی خیس بخورد. این کار به حل شدن اکلیل‌ها کمک می‌کند و سپس می‌توانید با کشیدن یک توپ پنبه‌ای که آغشته به محلول پاک کننده است، باقیمانده‌ی لاک روی ناخن‌تان را پاک کنید.

فوم‌های لاک پاک کن

یک محصول دم دستی که این روزها برای پاک کردن لاک ناخن در بازار وجود دارد، فوم یا پدهاییست که برای این منظور ساخته شده‌اند که وسط آن‌ها سوراخی دارد. انگشتتان را داخل فوم فرو برده و با آن لاک ناخن خود را پاک می‌کنید. از آنجایی که فوم‌ها توانایی ذخیره‌ی محلول پاک کننده‌ی بیشتری به نسبت توپ‌های پنبه‌ای در خود دارند، این هم یک انتخاب عالی برای پاک کردن لاک‌های اکلیلی است.

تکرار فرایند

ممکن است هنگامی که لاک اکلیلی استفاده کرده‌اید، برای پاک کردن تمام رنگ و اکلیل‌ها نیاز باشد مراحل پاک کردن ناخن‌هایتان را چند بار تکرار کنید. اگر متوجه شدید که برخی از اکلیل‌ها به انگشتان شما چسبیده‌اند، برای هر انگشتتان بصورت جداگانه از یک پنبه‌ی توپی تمیز استفاده کنید و آن‌ها را تمیز کنید. با این کار دوباره اکلیل‌ها را از پنبه به پوستتان منتقل نخواهید کرد. یادتان باشد که پس از پاک کردن لاک ناخن‌هایتان حتماً و حتماً مرطوب کننده یا لوسیونی به پوست دستتان بمالید، چرا که بعد از این فرایند دستتان خیلی خشک خواهد شد.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

به کودکان لاک ناخن نزنیم عوارض سختی دارد

  بهتر است برای کودکان از لاک‌های سنتی استفاده نکنید. انواع لاک‌های مختص کودکان در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *