خانه / آرایشی و زیبایی / رفع مشکل جویدن ناخن ها

رفع مشکل جویدن ناخن ها

Woman with perfect teeth

جویدن ناخن یک عادت بد است که در وقت استرس بیشتر گریبانگیر افراد میشود ولی عادت خیلی ناپسندی است که زود تر باید برای رفع ان اقدام کرد.درادامه مطلب زیر راههای رفع جویدن ناخن را برای شما عزیزان بازگو میکنیم.

افزایش مصرف کلسیم

کلسیم باعث خواهد شد تا ناخن ها سالم و قوی‌تر رشد کنن و شکنندگی کمتری داشته باشند. اگر شما مبتلا به کمبود کلسیم باشید، ناخن هایتان شکننده و ضعیف خواهند شد و به همین ترتیب دیگر جذابیتی نخواهند داشت. داشتن ناخن های خوب به تنهایی برای اینکه دیگر جویدن ناخن هایتان را متوقف کنید بس است. استفاده از مقدار کافی ویتامین و مواد مغذی همچنین به کاهش استرس نیز کمک زیادی می‌کنند. شما می‌توانید منابع اصلی کلسیم را در سبزیجات سبز و برگ دار، محصولات لبنی و میوه‌های خشک بیابید.

ناخن هایتان را تلخ کنید

محصولات زیادی در بازار وجود دارد که اختصاصا برای توقف جویدن ناخن ها طراحی شده‌اند! به راحتی محلول را مانند لاک ناخن، بر روی ناخن های خود می مالید، تا زمانی که ناخن هایتان را می جوید مزه ی تلخی بدهند. مشکل اینجاست که بسیاری از آدم‌ها پس از مدتی به طعم ها عادت می‌کنند، و مشکل دیگر این است که هر بار که دستتان را بشویید، باید مجددا از محلول استفاده کنید.

هر بار، یک ناخن

سعی کنید هر بار، یک ناخن از هر دستتان را نجات دهید! همه ی ناخن هایتان را بجوید مگر آن یکی. آن یک ناخن را تا جایی که می‌توانید سالم نگاه دارید. پس از چند هفته ناخن دیگری را انتخاب کنید که دیگر آنرا هم نجوید. این کار را همچنان ادامه دهید تا تمام ناخن هایتان نجات پیدا کنند.

حواس خودتان را پرت کنید

اگر علت جویدن ناخن هایتان خستگی است، سعی کنید عادت دیگری را برای خودتان ایجاد کنید تا ذهنتان را از جویدن ناخن هایتان دور کند. یک توپ استرس را فشار دهید، یا هر فعالیت دیگری که انگشتانتان را درگیر کند.

ناخن مصنوعی بکارید

اگر خیال ندارید که ناخن مصنوعی بکارید، این را بدانید که آن‌ها می‌توانند مانند یک سپر محافظتی عمل کنند. ناخن مصنوعی از رسیدن شما به ناخن واقعی تان جلوگیری می‌کند. ناخنی با ظاهری زیبا بیابید و ببینید که راه رفتن با ناخن هایی سالم و زیبا چه حسی دارد. وقتی از شما تعریف کردند متعجب نشوید. همین اتفاق انگزیه ی کافی را برایتان ایجاد خواهد کرد تا دیگر ناخن هایتان را نجوید و اجازه دهید ناخن های واقعی تان بلند و زیبا شوند.

آن‌ها را شکیل نگاه دارید

دائم مانیکور کنید و ناخن هایتان را تمیز و سالم نگاه دارید. مانیکور باعث می‌شود که دیگر ناخنتان لبه های زبر و تیزی نداشته باشد که برای جویدنشان وسوسه شوید. جویدن ناخن های مانیکور شده فقط باعث خراب شدن ظاهر زیبایشان می‌شود. همینکه ببینید ناخن هایتان چقدر زیبا شده‌اند به شما کمک خواهد کرد تا دیگر ناخن هایتان را نجوید.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *