خانه / آرایشی و زیبایی / تکنیک های شانه کردن مو

تکنیک های شانه کردن مو

1294

دانستنی هایی در مورد تکنیک های شانه کردن مو  و این که چگونه موی خیس را شانه کنیم . با ما همراه باشید .

شانه را آگاهانه انتخاب کنید.
اگر موهایتان زیاد گره می خورند، برس هایی با دانه های مویی برای شما خوب نیستند. معمولا برس های سیمی برای همه نوع مویی مناسب هستند چون گره ها را باز می کنند اما خشک و خشن نیستند.

حواستان به موی خیس باشد.
حتما قبلا هم این مورد را شنیده اید ولی یک بار هم به آن دقت کنید: وقتی موهایتان خیس است آن را شانه نکنید. متخصصان می گویند که شانه کردن موی خیس باعث ایجاد شکنندگی در آن و ضعف پیاز مو می شود. اگر عجله دارید، بعد از حمام موهای خیستان را با یک شانه دندانه درشت در پشت سرتان دم اسبی کنید. شانه هایی که دندانه های پلاستیکی درشت و با فاصله دارند کمتر به موی خیس آسیب می زنند.

از پایین به بالا بروید.
شانه کردن مو از پایین به بالا کمی عجیب به نظر می رسد اما با این کار می توانید گره ها را آسان تر باز کنید و باعث شوید که موهایتان از ریشه کنده نشود. از پایین شروع کنید، موها را به صورت افقی قسمت بندی کنید و هر لایه را شانه کنید تا کاملا باز و نرم شوند.

به سر خود توجه ویژه بکنید.
متخصصان معتقدند که موی سالم نتیجه داشتن سر سالم است پس موقع شانه کردن به ریشه مو و سر خود توجه ویژه ای داشته باشید. هدف این است که چربی پوست کف سر را به ساقه های مو نیز پخش کنیم. موهایتان چرب می شود؟ نه اینطور نیست. چربی کف سر شما چربی سالم است که در واقع موی شما را قوی می کند نه چرب. پس موقع شانه کردن و باز کردن گره ها حواستان به سرتان باشد.

ابانک : تکنیک های شانه کردن مو 

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *