خانه / آرایشی و زیبایی / برای گرفتن وز موی خیس را با تی شرت خشک کنید

برای گرفتن وز موی خیس را با تی شرت خشک کنید

images (1)

اگر جز افرادی هستید که موهای خود را با حوله خشک می کنید و از وز شدن موی خود شاکی هستید در این جا یک راه کار ساده بیان می کنیم برای گرفتن وز موی خیس را با تی شرت خشک کنید .

اگر بگوییم  از بین بردن وزی مو  فقط  با یک تی‌شرت کهنه  شدنی است، منتطر یکی از واکنش های زیر خواهیم بود: یک پوزخند، یک نگاه متعجبانه، و یا متحیر ماندن! باور کردنش سخت است ولی واقعیت دارد ولی امروز ما یک ترفند را با شما در میان  می‌گذاریم که شاید سرنوشت موهایتان را برای همیشه عوضکند. و تنها چیزی که نیاز دارید یک تی‌شرت ساده‌ی نخی است!
اما چطور کار میکند؟!
بجای خشک کردن موها پس از حمام با حوله، آنرا با یک تی‌شرت جایگزین کنید. به همین راحتی. اما چرا؟ ایزابل وازکوئز آرایشگر توضیح می‌دهد که: «وقتی موهای ما نمناک است، ضعیف‌تر و نرم‌تر می‌شود. اگر ما از یک حوله‌ی ساده برای خشک کردن آن استفاده کنیم، شیارهای حوله باعث آسیب رساندن به کوتیکول‌های مو می‌شوند.
کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم، این است که آب اضافی مو را بدون گرفتن رطوبتی که مانع از ایجاد وز می‌شود جذب کنیم، اما حوله‌ها همه‌ی رطوبت را از موهای ما جذب می‌کنند.»
خب، حالا چرا یک تی‌شرت نخی را جایگزین حوله کنیم؟
وازکوئز توضیح می‌دهد که تی‌شرت، آب اضافی موها را بدون اینکه وز ایجاد کند جذب می‌کند. تی‌شرت، شیارهای سخت و خشن حوله را ندارد. وی ادامه می‌دهد: «تی‌شرت یک سطح صاف دارد. بنابرین آب وارد تار و پود آن می‌شود و پارچه بجای اینکه روی مو با خشونت حرکت کند، روی مو میلغزد.»
او همچنین توصیه می‌کند از حوله‌های میکروفایبر که بسیار سبک هستند و همان مزایای تی‌شرت‌ها را دارند نیز می‌توان استفاده کرد. این روش به خصوص برای خانم‌های مو فرفری که با آزارهای وز مو کاملا آشنا هستند کاربرد دارد. برخلاف یک حوله‌ی کلفت و زبر، یک تی‌شرت یا حوله با الیاف میکروفایبر می‌تواند تارهای موهای شما را بدون بهم زدن نظم طبیعی فر موهایتان، خشک کند.
دقیقا چطور از این ترفند استفاده کنیم؟
بعد از شستن موها یتان، با یک تی‌شرت نخی به آرامی آب اضافه‌ی موهایتان را بگیرید.
موهایتان را جلو بریزید و خم شوید. سپس موهایتان را وارد تی‌شرت کنید بطوریکه قسمت یقه، دور مرز موی سر و پیشانیتان قرار گیرد.
تی‌شرت را دور موهایتان مانند دستار بپیچید، سپس انتهای آنرا پشت گردنتان قرار دهید.
۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس تی‌شرت را از روی موهایتان برداشته و سپس مثل همیشه موهایتان را آرایش کنید.
بعضی خانم‌ها ترجیح می‌دهند قبل از پیچیدن موهایشان در تی‌شرت از محصولات مخصوص مو استفاده کنند. با آزمایش و تجربه، راه حل منحصر به فرد برای موهایتان را پیدا کنید!

 

برای گرفتن وز موی خیس را با تی شرت خشک کنید

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *