خانه / سبک زندگی / خانه داری / این اشتباهات را هنگام شستن لباس تکرار نکنید

این اشتباهات را هنگام شستن لباس تکرار نکنید

10210eb1-2d23-4695-800c-78a0015adc70

بعضی لباس ها را نمی شود با ماشین لباسشویی شست در این جا بیان می کنیم این اشتباهات را هنگام شستن لباس تکرار نکنید با جزئیات کامل .

معمولا با استفاده از شیر آب لباس را آبکشی می کنید.
نگه داشتن لباسهای ظریف زیر شیر آب ممکن است باعث شود که پارچه کش بیاید، بنابراین شما باید همانطور که آن ها را شستید، آبکشی کنید یعنی لباس را داخل وان یا ظرفی از آب زلال و شفاف آبکشی کنید. هنگامی که آماده ی آبکشی شدید، پوشاکتان را برای نگه داری آسان تر داخل هر دو دست جمع کنید و سپس آن را داخل صافی قرار بدهید. اگر شیر آب شما در حالت پاشیدن آب قرار دارد می توانید لباس های ظریف مثل لباس زیر زنانه را همان طوری آبکشی کنید و آن را داخل صافی قرار بدهید. اگر غیر از این هست، لگن را با آب خنک، زلال و شفاف پر کنید و لباس را داخل آن غرق کنید و سپس آبکشی کنید.

معمولا لباس ها را برای خشک کردن آویزان می کنید.
برای اطمینان از اینکه لباس های ظریف مخصوصا کشباف، شکل خودشان را از دست نمی دهند، همیشه آن ها را صاف پهن کنید تا خشک شوند. ژاکت یا لباس هایتان را روی یک حوله خشک پهن کنید و پشت آن را ببندید تا شکل آن حفظ شوند و سپس اجازه بدهید با هوای آزاد خشک شوند. هنگامی که جلوی لباس خشک شد، آن ر  برگردانید تا پشت لباس هم هوا بخورد و خشک شود.

معمولا لکه ها را چنگ می زنید.
شستشوی خشن می تواند به پارچه، مخصوصا پارچه های لطیف آسیب برساند. به آرامی روی لکه ها مواد شوینده با نوک انگشتانتان بکشید. سپس همانطور که آن خیس می  خورد، چندین بار پوشاک را داخل آب کف دار فشار بدهید. اکثر لباسها در حدود ۱۵ دقیقه تمیز می شوند. برخی از موارد به شدت کثیف، ممکن است به خیس خوردن طولانی تری نیاز داشته باشند.

معمولا برای از بین بردن رطوبت لباس، اون رو محکم فشار میدین.
چرخوندن و محکم فشار دادن پارچه های ظریف باعث آسیب رسیدن به اون ها میشه. راه بهتر برای از بین بردن رطوبت لباستون اینه که پوشاک رو بعد از شستشو به آرامی بلند کنین و اون رو تا حدی فشار بدین. سپس اون رو آروم روی حوله جاذب رطوبت پهن کنین. حوله و لباس رو باهم جمع کنین و فشار بدین و سپس اون رو باز کنین

معمولا قبل از پر کردن سینک، لباس را داخل آن قرار می دهید.
شستن لباسهایتان با دست را یک جورایی حموم کردن لباس ها در نظر بگیرید. درست همانطور که شما قبل از پر کردن وان حموم وارد آن نمی شوید، نباید لباس هایتان را قبل از اضافه کردن آب و مواد شوینده داخل آن بگذارید.

نیروی آب که به پارچه ضربه می زند می تواند به آن صدمه بزند و مواد شوینده هنگامی که مستقیم روی لباس ریخته می شود می تواند باعث ایجاد مشکل در شستشو شود. در عوض سینک خود را با آب ولرم و یا خنک پر کنید و همانطور که در حال پر کردن آن هستید، مقدار توصیه شده و لازم از مواد شوینده را به آن اضافه کنید. مطمئن شوید که مواد شوینده در آب حل شدن، سپس لباس هایتان را داخل آب به آرامی فشار بدهید تا به طور کامل در آن غوطه ور شوند.

سایت ابانک : این اشتباهات را هنگام شستن لباس تکرار نکنید

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

شستن لباس نوزاد را بلد باشیم

    برای پاک کردن لکه های ناشی از ریختن شیر مادر،شیرخشک،لکه های غذا و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *