خانه / آرایشی و زیبایی / لوازم آرایشی / اشتباهات روتین در هنگام لاک زدن

اشتباهات روتین در هنگام لاک زدن

555لاک زدن یکی از علاقه های خانم هاست ولی اکثر آنها در مراحل مختلف لاک زدن دچار اشتباهاتی می شوند.در ادامه مطلب زیر شما کاربران عزیز را با این اشتباهات روتین آشنا می سازیم.

آماده نکردن سطح ناخن‌ها :

قبل از لاک زدن باید با استفاده از یک تکه پنبه که در لاک پاک‌کن خیس خورده است سطح ناخن‌ را تمیز کنید. چربی موجود در لوسیون‌ها مانع چسبیدن لاک به ناخن‌ می‌شود. لاک پاک‌کنی که دارای استون خالص است سبب می‌شود سریع تر از شر مواد باقی‌مانده راحت شوید، اما اگر خیلی ناخن‌ شما را خشک می‌کند از یک پاک‌کننده‌ی بدون استون استفاده نمایید.

صرف‌نظر از یک لایه پایه :

یک لایه‌ی پایه در زیر لاک اصلی باعث می‌شود لاک روی ناخن‌ محکم بچسبد. بعلاوه مطالعات نشان می‌دهند که یک لایه‌ی پایه بهتر از خود لاک به ناخن‌ می‌چسبد. این لایه نرم و چسبنده است، بنابراین می‌تواند با ناخن‌ های شما منبسط و منقبض شود و به چسبیدن و ماندگاری رنگ کمک کند.

استفاده از تکنیک اشتباه برای لاک زدن :

لاک را در سه مسیر باریک و در سه حرکت روی ناخن‌ هایتان بزنید، یکی از بالا به سمت پایین در وسط ناخن‌ و سپس از بالا به پایین در دو طرف ناخن‌. سپس قبل از اضافه کردن لایه‌ی دوم، دو دقیقه صبر کنید. آن را خیلی ضخیم نکنید. هرچه لایه‌ی لاک ضخیم تر باشد احتمال کنده شدن آن بیشتر است.

صرف‌نظر از یک لایه‌ی پوشاننده در پایان کار :

زمانی که ناخن‌ خود را لاک زدید، سطح آن را با یک لایه‌ی پوشاننده که به آهستگی خشک می‌شود بپوشانید. استفاده از انواعی که سریع خشک می‌شوند وسوسه کننده است، اما با وجود سرعت در کار، شما حفاظت و استحکام را از دست می‌دهید. یک لایه‌ی پوشاننده که دیر خشک می‌شود باعث می‌شود در پایان کار لاک شما سخت‌تر و مقاوم‌تر باشد. لایه‌ای که سریع خشک می‌شود را برای چند روز بعد جهت اصلاح پس از مانیکور استفاده کنید.

.

 

عدم مراقبت و نگهداری :

شاید امری بدیهی به نظر برسد، اما بد نیست یادآوری کنیم که اگر قصد دارید با ناخن‌ های لاک‌زده‌ خود قابلمه و ماهیتابه‌ بسابید، حتماً دستکش پلاستیکی دست کنید. همچنین این توصیه برای هر فعالیت دیگری که ممکن است منجر به پوسته‌پوسته شدن و خراشیدن لاک ناخن‌ های شما شود نیز صدق می‌کند. یک روز در میان، یک لایه‌ی پوشاننده‌ که زود خشک می‌شود را روی لاک خود بزنید تا ماندگاری لاک شما بیشتر و همچنین براق‌تر شود. برای حفظ رطوبت ناخن‌ های خود نیز یک روز در میان روی سطح ناخن‌ ها و کوتیکول‌های آن روغن زده و از مقدار زیادی کرم دست استفاده نمایید.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

به کودکان لاک ناخن نزنیم عوارض سختی دارد

  بهتر است برای کودکان از لاک‌های سنتی استفاده نکنید. انواع لاک‌های مختص کودکان در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *