خانه / سبک زندگی / آموزش کاردستی / آموزش ساخت کمد با جعبه کفش

آموزش ساخت کمد با جعبه کفش

20131221143151327_272-b

سایت ابانک با کارهای دستی و هنرهایی در منزل در خدمت شما در این جا می خواهیم یک استفاده مفید از جعبه های کفش بکنیم ببیند آموزش ساخت کمد با جعبه کفش در ادامه .

با مجموعه ای از جعبه های کوچک مخصوص کفش بچه ها می توانید کشوهای جادار و مفیدی بسازید که تقریباً در همه اتاق های خانه کارآمد باشند. در اتاق کودکان از این مجموعه کشوها که با رنگ های شاد و زنده رنگ آمیزی شده اند برای نگهداری و تفکیک اسباب بازی های کوچک آنها سود ببرید و یا از آن برای نگهداری از وسایل خیاطی، لوازم التحریر و یا وسایل دیگر استفاده کنید. در صورت نیاز می توان برای ساختن کشوهای بزرگتر از جعبه کفش های بزرگسالان بهره گرفت. برای ساخت این کشوها به وسایل زیر نیاز دارید…

 

وسایل لازم:

۹ عدد جعبه کفش کوچک و یک اندازه، مقداری مقوای ماکت سازی، چسب چوب، سوزن ته گرد، رنگ آکریلک یا گواش در سه رنگ سبز، آبی و بنفش، ۹ عدد دستگیره گرد چوبی با پیچ و مهره، پیچ گوشتی، مقداری مقوای کاردبرد، خط کش فلزی، کاتر، قلم موی متوسط نقاشی، چسب حرارتی.

 

ابتدا ارتفاع و عرض جعبه ها را اندازه بگیرید و هر یک از آنها را سه برابر کنید. سپس طول جعبه ها را اندازه بگیرید و به هر یک از اندازه هایی که اکنون دارید ۱ سانتی متر اضافه کنید. ۸ قطعه از مقوای ماکت را با استفاده از خط کش و کاتر ببرید: دو قطعه با ابعاد برابر با سه برابر طول و سه برابر عرض جعبه ها به علاوه ۴ برابر ضخامت مقوای ماکت سازی برای بالا و زیر دراور.

۲ قطعه با ابعاد برابر با سه برابر طول و سه برابر عرض جعبه ها به علاوه ۲ برابر ضخامت مقوای ماکت سازی برای طبقات افقی.

۴ قطعه برای دیواره های عمودی با ابعاد سه برابر ارتفاع به علاوه ۲ برابر قطر مقوا در طول جعبه های کفش به علاوه دو برابر ضخامت مقوا.

هر یک از قطعاتی که برای طبقات افقی بریده اید را به سه قسمت مساوی تقسیم کرده و ببرید. حال ابتدا کلاف دور دراور را با نصب دو قطعه بالا و زیر آن به دو قطعه از مقواهایی که برای دیواره های عمودی بریده اید بسازید.

برای نصب قطعات مقوا به هم از سوزن ته گرد استفاده کنید. سپس دیواره های عمودی میانی و در آخر طبقات افقی را نصب کنید. جعبه ها و درهایشان را با رنگ سبز رنگ بزنید و بگذارید کاملاً خشک شوند. در این فاصله اسکلت دراور را نیز با رنگ آبی رنگ بزنید. اگر یک دست رنگ پوشش کافی نداشته باشد پس از خشک شدن دست اول یک بار دیگر آن را رنگ بزنید. بگذارید رنگ کاملاً خشک شود. دستگیره های چوبی را نیز با رنگ آبی رنگ بزنید. پس از خشک شدن رنگ ها محل نصب دستگیره ها را روی وجه کوچکتر جعبه ها مشخص کنید. دستگیره ها را با استفاده از پیچ و مهره و پیچ گوشتی روی جعبه ها نصب کنید.

حالا می توانید در جعبه ها را بسته و آنها را در خانه های خالی دراور بگذارید.

برای تزئین دراور روکشی از مقوای پلیسه کاردبرد روی آن بچسبانید. مقوا را قبلاً با رنگ بنفش رنگ بزنید و پس از خشک شدن روی دراور بچسبانید، در قسمت بالای دراور مقوا را به صورت سه آرک پی در پی فرم دهید و درست در بالای دیواره های عمودی میانی و در امتداد آنها با چسب حرارتی بچسبانید تا آرک ها تشکیل شوند. در زیر دراور مقداری از مقوای کاردبرد را لوله کنید و به صورت دو پایه غلتک شکل در زیر آن بچسبانید. این دراور را به روش‌های دیگر مثل نقاشی های دستی، شابلون و یا چاپ های دستی نیز می توانید تزئین کنید.

 

20131221143151327_272-b

شما می توانید با سلیقه خود نیز آن را تزیین کنید .

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

شستن لباس نوزاد را بلد باشیم

    برای پاک کردن لکه های ناشی از ریختن شیر مادر،شیرخشک،لکه های غذا و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *