خانه / آرایشی و زیبایی / آموزش زدن لاک به زیباترین نحوه

آموزش زدن لاک به زیباترین نحوه

images

همیشه برای لاک زدن ناخن هایتان دچار مشکل می شوید ؟ نمی توانید تمیز ناخن هایتان را لاک بزنید ؟ سایت ابانک آموزش زدن لاک به زیباترین نحوه را به شما آموزش می دهد .

قبل از لاک زدن باید یك لایه پوشش پایه (base coat) روی ناخن خود بزنید

گله خانم‌ها از خراب شدن لاك، لب پر شدن آن، یك گله تاریخی است كه استثنا هم ندارد. اولین دلیل این اتفاق ناخوشایند تعجیلی است كه ما هنگام لاک زدن داریم و از سوی دیگر اصول لاک زدن را درست از صفر تا صد رعایت نمی‌كنیم. لاك زدن حتی در خانه هم مناسكی دارد و باید حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه وقت به آن اختصاص بدهید .

وسایل لازم برای كیف لاك و ناخن شما:

  بافر
سوهان
لاك پایه
لاك به رنگ‌های دلخواه‌تان
خشك كن لاك
یك حوله كوچك
روغن گیاهی

– در اولین قدم باید از تمیزی كامل سطح ناخن مطمئن شوید. برای این كار بهتر است از یك برس ناخن یا بافر مخصوص سطح ناخن استفاده كنید. بافر یا برس را روی سطح ناخن بكشید. بعد دست های تان را با آب و صابون بشویید و كامل خشك كنید. بافر یك اسفنج مكعبی شكل است كه می‌توانیدآن را  از فروشگاه‌های لوازم آرایش بخرید. برای این مرحله می‌توانید از سوهان‌های ۳ مرحله‌ای هم كمك بگیرید و طبق دستور استفاده كنید.

– سر ناخن‌های‌تان را سوهان بكشید. هنگام سوهان كشیدن به چند نكته دقت كنید: اول اینكه سوهان را در یك مسیر روی ناخن بكشید و حالت رفت و برگشتی نداشته باشد اما مهم‌ترین نكته نوع سوهان است. سراغ سوهان‌های فلزی نروید. نمونه‌های اسفنجی را بخرید. میزان سختی سوهان را هم متناسب با جنس ناخن خود انتخاب كنید.

– بعد از سوهان كشی لازم است كه دوباره ناخن‌های‌تان را تمیز كنید. برای این كار می‌توانید از یك حوله كمك بگیرید یا دوباره دست‌های‌تان را بشویید و خشك كنید.

– قبل از لاک زدن باید یك لایه پوشش پایه (base coat) روی ناخن خود بزنید. این مرحله هم به دوام لاك كمك می‌كند و هم مانع رنگ گرفتن سطح ناخن می‌شود. صبر كنید تا پایه‌ای كه به ناخن زده‌اید، كاملا خشك شود.

– لاك مورد نظرتان را روی ناخن بزنید. سعی كنید به گونه‌ای این كار را انجام بدهید كه نیاز به دوبار لاك زدن نباشد چون روی هم قرار گرفتن لایه‌ها باعث خرابی لاك می‌شود.

– حداقل ۵ تا ۷ دقیقه صبر كنید تا لاك به‌طور كامل خشك شود و بعد روی آن برق ناخن یا خشك‌كننده بزنید. این لایه پایانی نقش مهمی در تثبیت كار دارد.

– بعد از پایان كار وخشك شدن كامل لاك، برای تقویت ناخن و پوست دور ناخن، از یك روغن طبیعی استفاده كنید. روغن زیتون و بادام انتخاب‌های خوبی هستند. سعی كنید این كار را به یكی از عادت‌های خودتان تبدیل و حداقل هفته‌ای دوبار انجام دهید چون موجب تقویت ناخن و پوست حساس اطراف آن می‌شود.

آموزش زدن لاک به زیباترین نحوه

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *