خانه / سبک زندگی / گل و گیاه / آشنایی با گیاه برگ عبایی

آشنایی با گیاه برگ عبایی

ASPIDISTRA-225x300برگ عبایی(نام علمی: Aspidistra elatior) نام یک گونه از تیره مارچوبگان است.درادامه مطلب زیر با این گیاه آپارتمانی بیشتر آشنا خواهید شد.

برگ عبائی
مشخصات: اسم علمی برگ عبائی Aspidistra elatior واز خانواده Liliaceae میباشد. برگ عبائی گیاهی است بومی چین و ژاپن كه داری ریزوم بوده و بدون ساقه هوایی می باشد. برگهای آن سبز تیره ، براق،پهن و به طول ۳ تا ۵۰ سانتیمتر است. همچنین دمبرگ بلندی دارد كه مستقیما از سطح خاك بیرون می آید. ارتفاع بوته در حدود ۳۰ سانتیمتر و گسترش آن به ۵۰ سانتیمتر می رسد. برگ عبائی گلهای ریزی دارد كه ارغوانی وفنجانی مانند است و روی سطح خاك و در قسمت تحتانی گیاه، در اواخر تابستان ظاهر میشود و فاقد زیبایی است. عمر این گیاه زیاد است و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان در اطاق می ماند. یكنوع ابلق آن نیز وجود دارد كه داری نوار كرم رنگ می باشد و بسیار جالب است. برگ عبایی گیاهی است بسیار مقاوم خشكی، تغییرات درجه حرارت و همجنین نور كم را به خوبی تحمل می كند. در تابستان باید گلدانها را در نیم سایه بگذارید و اگرنه آفتاب برگها را مي‌سوزاند.

مراقبت: این گیاه به نور كم تا متوسط هوای خنك، خاك همیشه مرطوب، رطوبت هوای ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاك قلیایی نیاز دارد.

كود: در تابستان ، هر دو هفته یكبار، میتوان به این گیاه ۳ گرم در لیتر كود داد.

خاك: خاك معمولی همراه با ماسه و تورب و كمی مواد آلی، خاك مطلوب گیاه برگ عبائی است.

ازدياد: اواسط بهار تا اویل تابستان بهترین زمان برای جدا كردن ریزومهای فشرده و بزرگ این گیاه به منظور تكثیر است. قسمتهایی از گیاه را كه شامل دو برگ یا بیشتر می باشد با چاقوی تیز، از گیاه مادری جدا كنید. هر قسمت را به تنهایی در گلدانی با قطر دهانه ۹ تا ۱۱ سانتیمتر، حاوی كمپوست گلدانی با پایه پیت بكارید. البته برای به دست آوردن گیاهی مناسبتر، می توانید هر ۲ یا ۳ قلمه را در یك گلدان قرار دهید. دما را حدود ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد و خاك را به ویژه در هفته های اول تكثیر مرطوب نگه دارید، تا سرعت ریشه دهی افزایش یابد.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

معرفی بذرهای سبزه هفت سین و زمان کاشت هر کدام

  یکی از هفت سین های سفره هفت سین ، سبزه می باشد که نماد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *