خانه / گردشگری / جاذبه های گردشگری ایران / آشنایی با امامزاده عزيز (ع)

آشنایی با امامزاده عزيز (ع)

  • قبلا داخل حرم کوچک بقعه حفاظ چوبي ساده با خانه بنديهاي مربع درشت، اطراف مرقد را احاطه کرده بود. بنا بر زيارتنامه موجود، ايشان عموي گرامي امامزاده مطيب(ع) است که مرقد آن حضرت نيز در روستاي اوين واقع شده است.

 

در دامنه تپه هاي شمال شرقي اوين و در مجاورت روستاهاي اوين و درکه بر فراز تپه اي که داخل دانشگاه شهيد بهشتي قرار گرفته، در ميان درختان سرسبز و در محيطي با صفا، بقعه و زيارتگاه خوش منظر و زيبايي متعلق به امامزاده عزيز(ع) وجود دارد که از نوادگان امام موسي کاظم(ع) است.

 

1

 

 

 

بناي اصلي آن قبر کوچک مستطيلي متناسبي با سقف گنبدي بيضي شکل است.

بناي اوليه آن مربوط به قبل از دوران قاجاريه است که در سالهاي بعد در دو طرف شرق و غرب اين قبر دو اتاق ساده افزوده اند و ايوان پهن و وسيعي هم با جرزهاي سنگي و نرده چوبي ساده در قسمت جنوب بقعه، مشرف به قريه اوين، احداث نموده اند.

 

 

1

 

 

 

قبلا داخل حرم کوچک بقعه حفاظ چوبي ساده با خانه بنديهاي مربع درشت، اطراف مرقد را احاطه کرده بود. بنا بر زيارتنامه موجود، ايشان عموي گرامي امامزاده مطيب(ع) است که مرقد آن حضرت نيز در روستاي اوين واقع شده است.

 

1

 

 

 

به سبب شکل و رنگ سرخ گنبد شيرواني بقعه امامزاده عزيز(ع)، مردم بومي اين بقعه را به نام امامزاده اناري خوانده اند. بقعه مزبور داراي امکانات رفاهي مناسب براي استفاده زائرين است.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

درباره آنتالیا چه می دانیم ؟

هتل های آنتالیا خدمات تفریحی متنوعی از قبیل پارک آبی به مسافران ارائه می دهند. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *