خانه / آرایشی و زیبایی / آسیب های استفاده مکرر از لاک ناخن

آسیب های استفاده مکرر از لاک ناخن

lakzadan

می خواهیم در این جا گفته متخصصان را در مورد آسیب های استفاده مکرر از لاک ناخن را بیان کنیم با ما همراه باشید .

دکتر امیر هوشنگ احسانی با اشاره به اینکه عوارض استفاده مکرر از لاک ناخن ممکن است تا آخر عمر برای فرد ادامه داشته باشد، گفت: موادی که در داخل لاک‌ها وجود دارد می‌تواند با مصرف زیاد باعث تغییر رنگ، نازک شدن ناخن، شکنندگی و لک شدن ناخن‌ها شود و بعضی از این مشکلات ممکن است تا آخر عمر با فرد همراه باشد.

وی ادامه داد: لاک زدن باعث می‌شود مواد رنگی موجود در لاک به داخل صفحه ناخن نفوذ کند و رنگ ناخن را تغییر دهد و چون بسیاری از مواد تشکیل دهنده در لاک ناخن شیمیایی هستند مصرف لاک‌های نامرغوب، غیراستاندارد و استفاده زیاد آن سبب آسیب رسیدن به ناخن، انگشت و دست فرد شود.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این مطلب که استفاده مکرر از لاک باعث بروز سرطان نمی‌شود، اظهار کرد: استفاده زیاد از لاک، انجام مانیکور، کاشت و سوراخ کردن آن باعث بروز آسیب‌های جدی و در برخی موارد جبران ناپذیری برای فرد باشد. همچنین ناخن به مرور زمان نازک، شکننده و تغییر حالت پیدا می‌کند که قابل برگشت نیست.

احسانی در پایان خاطر نشان کرد: برای پاک کردن لاک باید از لاک پاک کن و پدهای مخصوص به جای استون استفاده شود؛ زیرا با مصرف استون به مرور زمان ناخن افراد نه تنها خشک و شکننده می‌شود، بلکه در اثر تماس آن با اطراف ناخن، پوست اطراف آن هم خشک و پوسته پوسته می‌شود

سایت ابانک : آسیب های استفاده مکرر از لاک ناخن

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *