خانه / سبک زندگی / آموزش شمع سازی / چگونه شمع را با گل های خشک و دانه ها تزیین کنیم

چگونه شمع را با گل های خشک و دانه ها تزیین کنیم

sham52m9

شما هم در منزل شمع هایی ساده دارید ؟ در این جا به شما بیان می کنیم چگونه شمع را با گل های خشک و دانه ها تزیین کنیم .این کار خیلی ساده است و نیاز به کمی خلاقیت و ایده دارد .

– مواد و لوازم مورد نیاز:
یک شمع گرد ساده، چسب سفید، علف‌های نرم و کوبیده، ادویه‌ها یا گل‌های خشک شده، یک بشقاب کوچک که ته آن صاف باشد، قلم مو…

۱.نیمی از سطح شمع را (یک سمت شمع را) با چسب بپوشانید.
۲. گل‌های یا علف‌های نرم شده را در بشقاب بریزید و شمع را روی الیاف داخل بشقاب بغلتانید تا سطحی که چسب زده شده بود کاملاً با الیاف پوشیده نشده و خالی می‌باشد با قلم مو چسب بزنید و گل‌ها و علف‌های خشک شده و نرم را در جاهای خالی بچسبانید و پر کنید و بهتر است که این کار را بعد از خشک شدن نمودارتان انجام دهید.

– استفاده از اسپری براق‌کننده:
اسپری‌های براق‌کننده را اغلب می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم شمع‌سازی بخرید. دو نوع متداول که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند رنگ‌های متالیک و رنگ‌های درخشان صدفی می‌باشند، این رنگ‌های اسپری کیفیت بالائی دارند و به‌طور کامل می‌توانید سطح شمع‌‌ها را با انواع رنگ‌ها بپوشانید. رنگ‌های متالیک اسپری یک درخشندگی و براقی خاصی به سطح شمع‌ها می‌دهد. رنگ اسپری صدفی یک سطح صاف و نامعلوم با یک تلألو سایه روشن باقی می‌گذارد.

– نوارهای براق متالیک:
از این نوارهای براق و زیبا می‌توانید برای تزئین لبه‌های شمع‌ها استفاده کنید. و هنگام خرید آنها دقت کنید که آنها خودشان چسب داشته باشند و مخصوص شمع باشند، این نوارهای براق متالیک به بیشتر شمع‌ها ظاهری رسمی می‌بخشد.

– براق‌کننده‌های موم:
بر روی شمع‌هائی استفاده می‌شوند که سطح آنها برجسته و یا منظره‌ای در روی سطح می‌باشد و پوشاندن طرح روی شمع با رنگ آن‌را زیبا‌تر جلوه می‌دهد و سطوح بالا آمده را می‌توانید با انگشتانتان یا قلم‌مو و پارچه بپوشانید و بگذارید تا خشک شوند و بعد از خشک شدن آنها را با یک پارچه نرم پولیش کنید تا براق شوند شمع‌هائی که با این روش تزئین می‌شوند به‌طور معمولی می‌سوزند.

 

 

 

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

راهکاری برای شستن کفش کتانی

کفشها را داخل کیسه مخصوص لباسشویی قرار داده و درب آن را کاملا ببندید این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *