خانه / آرایشی و زیبایی / سلامت مو / چه نوع شامپویی بخریم؟

چه نوع شامپویی بخریم؟

shampoo-man-700x400

موی سر برای خیلی از خانم ها وآقایان مهم است واگر به سالم و÷ر÷شت بودن آن اهمیت میدهند باید در انتخاب یک شامپوی مناسب دقت کنند.

پاسخ کوتاه به این سوال، این است: هنگامیکه از شامپو استفاده می‌‌کنید، فقط موهایتان را نمی‌‌شویید، بلکه پوست سرتان را نیز تمیز می‌‌کنید. شامپوی ارزان، می‌‌تواند نگهداری از موهایتان را سخت کند، حتی اگر موهایتان کوتاه باشد.

بسیاری از شامپوهای داروخانه‌ای حاوی پرکننده‌ها یا فیلرهای بر پایه‌ی موم هستند (یعنی همان چیزهایی که در واکس‌ها و شوینده‌های آنتی باکتریال بکار می‌‌روند). این‌ها می‌توانند فولیکول‌های موی شما را مسدود کنند و یک پوشش مومی‌ روی پوست سرتان بر جای بگذارند.

در واقع، اغلب شامپوهای ضد شوره‌ی ارزان قیمت، با پوشاندن پوست سر شما، تجمع مواد را افزایش می‌دهند. بنابراین برای رفع این مشکل، مجبورید دائما از این محصول استفاده کنید.

بدتر از همه، شامپوهای ۲ در ۱ و شامپوهای نرم‌کننده است. استفاده از آن‌ها مانند شستن ماشین‌تان با صابون و موم است! اینکار به هیچ وجه معنی و مفهومی‌‌ندارد، اینطور نیست؟

اگر دنبال یک شامپوی ارزان هستید، شامپوهایی که رویشان نوشته شده «درخشندگی موها را زیاد می‌‌کند» یا «موها را ضخیم‌تر و پرتر می‌‌کند» انتخاب نکنید! فقط یک شامپوی ساده و معمولی بگیرید و نرم کننده را هم فراموش نـکنید.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

درمان ریزش مو با طب سنتی و گیاهان دارویی

چه چیزی بهتر از گیاهان دارویی برای درمان ریزش مو مفید است؟ در این مقاله ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *