خانه / سبک زندگی / آموزش خیاطی / نکته های مهم خیاطی

نکته های مهم خیاطی

a0408201294102a

اگر می خواهید خیاطی یاد بگیرید یا در حال یادگیری خیاطی هستید همیشه باید چند ترفند را بدانید برای خیاطی ساده تر می توانید از مطالب زیر استفاده کنید

جمع آوری سوزن ها
همیشه در وسایل خیاطی خود یک آهن ربای کوچک داشته باشید تا هر وقت سوزن های تان گم شد، با آهن ربا بتوانید به آسانی سوزن ها رو پیدا کنید.
 می توانید یک آهن ربا را داخل جعبه سوزن قرار دهید تا همه سوزن ها به آهن ربا بچسبد و از پخش شدن آن ها جلوگیری کنید .
با کشیدن آهسته آهن ربا روی زمین، می توانید سوزن گم شده را پیدا کنید.
نخ کردن سوزن
برای این که سوزن تان را راحت تر نخ کنید، می توانید مقداری محلول آب و نشاسته را در یک قوطی بریزید و همیشه آن را کنار چرخ خیاطی تان نگه دارید. هر زمانی که خواستید سوزن را نخ کنید، نخ را درون این محلول ببرید تا نخ به راحتی وارد سوزن شود .
اگر چرخ خیاطی تان کار نمی کند
اگر دیدید که چرخ خیاطی تان کار نمی کند، قبل از این که آن را به تعمیرگاه ببرید، تسمه آن را نگاه کنید. ممکن است نخ به دور آن پیچیده شده باشد و مانع حرکت تسمه شود. در این صورت با قیچی، نخ ها را از تسمه جدا کنید؛ وگرنه یک تکه پارچه را زیر چرخ قرار دهید و چرخ کنید. حالا به پشت و روی پارچه نگاه کنید.
اگر قسمت زیری پارچه خراب بود، عیب از قسمت بالای چرخ یعنی مسیر رد شدن نخ از بالا تا سوزن است و اگر قسمت بالای پارچه خراب باشد، عیب از قسمت های پایینی چرخ است.

 

دوختن لباس های نازک
برای این که وقتی لباس های نازک تان را می دوزید، چروک نشود یک تکه کاغذ در زیر پارچه قرار دهید و سپس درزهای لباس را چرخ کنید. زمانی که بعد از پایان دوختن، کاغذ را از پشت لباس جدا می کنید، می بینید که درزهای لباس صاف است و هیچ چروکی ندارد .
زیپ هایی که سخت باز می شوند
اگر زیپ لباسی به سختی باز و بسته شد، به جای تهویض زیپ از یک صابون خشک کمک بگیرید . اگر صابون را روی زیپ بکشید زیب به سادگی باز و بسته می شود.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

راهکاری برای شستن کفش کتانی

کفشها را داخل کیسه مخصوص لباسشویی قرار داده و درب آن را کاملا ببندید این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *