خانه / آرایشی و زیبایی / میکروبهای موجود در لوازم آرایشی

میکروبهای موجود در لوازم آرایشی

roj1لوازم آرایشی به دلیل موادی که در آنها بکاررفته محیط مناسبی را برای رشد میکرو اوگانیسم ها فراهم میکند که ممکن است خطرناک باشد.

استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین

یکی از جدی ترین اشکال باکتری‌ها، استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) است، که می‌تواند روی لوازم آرایشی قدیمی خودش را پنهان کند، و باعث عفونتی مانند درماتیت یا چشم صورتی شود که می‌تواند در مقابل درمان با آنتی بیوتیک مقاومت کند!

 

این باکتری، بسیار خطرناک در نظر گرفته می‌شود، زیرا این عفونت می‌تواند براحتی پخش شود. هنگام استفاده از لوازم آرایشی، MRSA موجود در لوازم آرایش می‌تواند وارد یک جوش، بریدگی یا غشاهای مخاطی چشم و بینی شود. علائم اولیه‌ی عفونت عبارتند از قرمزی، التهاب و حس داغی روی منطقه‌ی آلوده. اگر گمان می‌کنید که شاید به MRSA آلوده شده باشید، به دنبال درمان فوری بروید.

 

 

استافیلوکوکوس اپیدرمیدیس

استافیلوکوکوس اپیدرمیدیس، شکلی از باکتری استاف است که در طول تست‌های آزمایشگاهی در رژ لب، سایه چشم و خط چشم پیدا شده است. در حالیکه این باکتری، اغلب بطور طبیعی روی پوست انسان وجود دارد، برای افرادی با سیستم ایمنی ضعیف، که به دلیل بیماری شدید، پیری یا یک بیماری مزمن به آن مبتلا هستند، ممکن است باعث عفونت شود. برخی از گونه‌های این باکتری، نسبت به درمان با آنتی بیوتیک مقاوم هستند، و اگر درمان نشوند، می‌توانند به شدت بر روده‌ها اثر بگذارند.

 

استافیلوکوک وارنری

یکی دیگر از باکتری‌های گروه استافیلوکوک است. استافیلوکوک وارنری، بر روی پوست انسان و حیوانات نیز وجود دارد. در حالیکه شاید در افرادی با سیستم ایمنی سالم، باعث واکنش‌های نامطلوب نشود، اما می‌تواند در کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، واکنش‌های شدید و بیماری ایجاد کند. در شدیدترین موارد، این باکتری با التهاب درون‌شامه قلب همراه است، که به دریچه‌های قلب، آسیب می‌رساند.

 

 

سودوموناس آئروژینوزا

سودوموناس آئروژینوزا، یک باکتری رایج است که در خاک، آب، و روی پوست وجود دارد و با التهاب، بثورات جلدی و در موارد شدید، مسمومیت عفونی، که یک عفونت جدی است و می‌تواند باعث نارسایی ارگان‌ها شود همراه است. سودوموناس آئروژینوزا که روی برس ریمل وجود دارد، می‌تواند چشم را خراش دهد یا به بافت‌های نرم و غشاهای چشم، نفوذ کند.

 

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *