خانه / سبک زندگی / آموزش شمع سازی / ساده ترین رنگ آمیزی شمع ها

ساده ترین رنگ آمیزی شمع ها

sham65m9

کاربران عزیز شما می توانید با یادگیری رنگ آمیزی شمع های کلاسیک و زیبایی بسازید با ما باشید با ساده ترین رنگ آمیزی شمع ها .

روش رنگ آمیزی آسان است و یادگیری آن یک نوع سرگرمی است، و اگر خاتمه کار برای شما زیاد مهم نیست می توانید ژل را به صورت مایع درآورید و با آن کار کنید در شمع های فریبنده ژله ای رنگ کردن را در چهار روش به کار ببرید.
۱) می توانید تمام شمع را رنگ کنید.
۲) شمع را با لایه های مختلف رنگی بسازید.
۳) شمع هایی با تکه های رنگی بسازید.
۴) شمع هایی رنگی در قالب بسازید…

استفاده از رنگ ؛شما از رنگ های مخصوص ژل می توانید استفاده نمایید و گاهی اوقات هم می توانید از رنگ های مخصوص شمع های پارافینی استفاده کنید. از رنگ غذا نمی توانید استفاده کنید چون در آب حل می شوند و با روغن ترکیب نخواهند شد.
رنگ ها در دو نوع موجود است، مایع و جامد. همیشه از مقدار کم شروع کنید، برای رنگ آمیزی ژل، ژل را حرارت دهید تا به طور کامل به صورت مایع درآید.سپس به آرامی مقدار کمی از رنگ را با قاشق فلزی مخلوط کنید و هر بار یک قطره اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ مورد دلخواه را به دست آورید. برای رنگ های جامد با رنده آنها را رنده کنید تا آسان تر در ژل حل شوند.
▪ ژل رنگ شده را آزمایش کنید؛ ژل رنگ شده در قابلمه تیره تر از موقعی نشان داده می شود که به شمع تبدیل می شود. بنابراین قبل از اینکه ژل رنگی را در ظرف بریزید آن را آزمایش کنید. مقدار کوچکی از آن را روی یک شیشه یا روی یک تکه کاغذ سفید ضخیم قرار دهید و بگذارید تا سفت شود و سپس ببینید رنگ دلخواه شما است یا نه، اگر رنگ شما خیلی تیره است، می توانید با اضافه کردن ژل شفاف به قابلمه آن را رقیق کنید. اگر رنگ خیلی روشن است فقط رنگ بیشتری اضافه کنید.
▪ شمع های زیبا با لایه های رنگی ؛ساختن شمع های زیبا با لایه های رنگی مختلف ژل بسیار آسان است و درست به همان سادگی است که گل شمع را رنگ می کنید . فقط وقت بیشتری می برد و رنگ آمیزی لایه های شمع بستگی به نوع رنگ هایی دارد که شما دوست دارید آنها را مرتب کنید و برای راهنما رنگی را که خودتان حس می کنید مناسب است انتخاب کنید برای مثال؛ رنگ قرمز و آبی، اما از مخلوط رنگ آبی و قرمز یک رنگ ارغوانی به دست می آید و انتخاب رنگ ها بستگی به ذوق و سلیقه شما خواهد داشت و شما تمام رنگ ها را می توانید با ترکیب کردن به رنگ های مختلف تبدیل کنید. و بعد از رنگ آمیزی ژل هر لایه را که ساختید در ظرف بریزید و بگذارید تا سر د و سفت شود و سپس لایه رنگی بعدی را بریزید و توجه داشته باشید که در این کار باید صبور و شکیبا باشید.
▪ تکه های رنگی را درست کنید؛ سازندگان شمع با آزمایش کردن می توانند ورقه های رنگی ژل را در مدت زمان کوتاهی درست کنند و با تمرین زیاد برای درست کردن تکه های رنگی ژل مهارت آنها بیشتر می شود.
شما هم برای این کار کف سینی فر را با کاغذ آلومینیوم فویل بپوشانید و سعی کنید که سمت شفاف کاغذ به سمت رو باشد (سمت شفاف آن صاف تر است بنابراین ژل به آن نمی چسبد) سپس روی کاغذ آلومینیوم فویل داخل سینی بریزید و یک لایه درست کنید، برای تکه های نازک مورد استفاده شمع های کوچک مانند (گلدان های گل در مبحث شمع گله ای با تزئین گل)، لایه را به ضخامت ۶/۱ تا ۳ میلیمتر و برای تکه های ضخیم تر هر لایه را به ضخامت ۶ میلیمتر بسازید. وقتی ژل سرد شده به وسیله قالب های شیرینی شکل ها را ببرید. اگر سینی فر بزرگ است و به آن مقدار ژل نیاز ندارید کاغذ آلومینیوم فویل را دولا کنید و لبه های آن را برگردانید و گوشه ها را جمع کنید و یک سینی کوچک تر درست کنید و ژل را داخل آن بریزید و بگذارید تا سرد شود و سپس برش دهید.
تکه های رنگی ژل را می توانید برای استفاده های بعدی درست کنید و نگهداری نمایید. آنها به اندازه های مناسب ببرید و بین کاغذ مومی قرار دهید و در کیسه یا ظرف های ضد آب در یخچال نگهداری نمایید.
▪ ساخت تکه های ژل با قالب؛ در سینی شیرینی با قالب های کوچک می توانید ژل را در شکل های مختلف بسازید. فقط ژل را بعد از ذوب شدن رنگ بزنید و داخل قالب بریزید و بگذارید تا سرد شود و از این روش برای ساخت شمع های ژله ای در قالب می توانید استفاده نمایید. از آنجا که این قطعه ها نازک و کوچک هستند برای تمرین ساخت شمع مناسب هستند. این نوع شمع ها سریع ذوب شده و فتیله هایشان روشن می شوند و برای طولانی روشن کردن مناسب نیستند.
▪ اگر از قالب های پلاستیکی استفاده می کنید، ژل را در درجه حرارت پایین تری ذوب کنید تا هنگامی که ژل را داخل قالب پلاستیکی می ریزید قالب را ذوب نکند. کلید موفقیت با قالب ها با دو چیز بستگی دارد، ابتدا قالب را روی یک سطح صاف قرار دهید و با آب پر کنید اگر تراز بود که هیچ و اگر تراز نبود با قرار دادن تکه های تا شده کاغذ فویل زیر آن قالب را صاف و تراز کنید، سپس به وسیله ملافه ژل را داخل قالب های کوچک بریزید.

حالا خودتان هم شگفت زده می شوید از این شمع های رنگ آمیزی شده .

ابانک : ساده ترین رنگ آمیزی شمع ها

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

راهکاری برای شستن کفش کتانی

کفشها را داخل کیسه مخصوص لباسشویی قرار داده و درب آن را کاملا ببندید این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *