خانه / آرایشی و زیبایی / حقایقی در مورد لاکهای ژله ای

حقایقی در مورد لاکهای ژله ای

62677_526218880753473_507617286_n

لاکهای ژله ای که بیشتر برای مجالس استفاده میشود طرفداران بسیاری د ارد ولی آیا اینکه این لاکها ضرر وزیان دارد با ادامه مطلب زیر همراه باشید.


اولین نکته‌ی منفی لاک‌های ژله‌ای از مرحله‌ی مهم نیاز به نور UV شروع می‌شود. مطالعات اخیر نشان داده است یکی از آسیب‌های جدی ناشی از فرکانس نور لامپ‌های مخصوص ناخن، می‌تواند به DNA پوست آسیب وارد کند، که در نتیجه ممکن است باعث پیری زودرس شده و احتمال سرطان را بالا ببرد.

کریس ادیگون، استادیار بالینی در دانشکده‌ی پوست دانشگاه پزشکی نیویورک می‌گوید: «اگر بخواهم صادق باشم، جواب روشن و واضحی برای این پرسش که آیا اشعه‌ی UV ساطع شده از لامپ‌های کاشت ناخن خطرناک است یا نه، وجود ندارد. اما من خیلی نگران UV ساطع شده از این لامپ‌ها نیستم. چرا که خطر ابتلا به سرطان‌های بدخیم بر اثر نور این لامپ‌ها بسیار پایین است.»

با این حال، ادیگون توصیه می‌کند به سر انگشتانتان کرم ضد آفتاب بزنید، یا دستکش‌های محافظ در برابر آفتاب بدون انگشت خریداری کنید.  آسیب به ناخن‌ها نیز یکی دیگر از مضرات استفاده از این ژل‌هاست. وی می‌گوید: «بعضی مطالعات حاکی از نازک شدن قابل توجه بستر ناخن پس از استفاده از لاک‌های ژله‌ای بوده‌اند. دلیل این اتفاق مشخص نیست، اما می‌تواند یکی از نتایج لاک پاک‌کن‌ها باشد.»

همین اتفاق در بسته‌های خانگی مانیکور نیز مشاهده شده است. ویلسون می‌گوید: «نسخه‌های خانگی، به اندازه‌ی نور‌های سالنی قوی نیستند. بنابرین احتمالا شما باید ناخن‌هایتان را مدت زمان بیشتری زیر نور نگه دارید.»

ادیگون می‌گوید: «صرفنظر از اینکه ژل را کجا روی ناخن‌هایتان گذاشته‌اید، به آنها استراحتی یک یا دو هفته‌ای بدهید. و بین لاک زدن‌ها، ناخن‌هایتان را با لوسیون مرطوب کننده، مرطوب نمایید.

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

پیاز باعث زیبایی پوست و مو می شود

  پیاز نه فقط برای درمان ریزش موها، بلکه برای رشد مجدد موهای ریخته شده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *