خانه / سبک زندگی / آموزش شمع سازی / انواع موم در شمع سازی و ترکیب موم

انواع موم در شمع سازی و ترکیب موم

a2bc1fda5e973670dbcff8404821ec19

در این جا در مورد فرایند موم در ساخت انواع شمع را بیان می کنیم  بخوانید در مورد انواع موم در شمع سازی و ترکیب موم .

۱- لاستر کریستال: این افزاینده کیفیت خوب و مفیدی دارد، این ترکیب موم را سخت می‌کند، آن را در زمان حرارت دادن شمع با بالا بردن نقطه ذوب اضافه نمائید، موم را شفاف و براق می‌کند و رنگ‌ها را درخشنده‌ جلوه می‌‌دهد و این ترکیب در بعضی شمع‌ها می‌تواند جایگزین اسیداستیرین شود. مقدار اضافه کردن این ترکیب به میزان یک قاشق سوپخوری به ۴۵۴ گرم موم می‌باشد.

۲- کریستال شفاف: این ترکیب اغلب نقطه ذوب موم را بالا می‌برد، بنابراین برای سخت شدن در زمان حرارت دادن شمع اضافه کنید. این ترکیب اغلب رنگ‌ها را روشن می‌کند و حباب‌ها را از سطح موم از بین می‌برد، و این ترکیب از افزاینده‌های دیگر شفاف‌تر است. مقدار اضافه‌کردن این ترکیب به‌میزان یک قاشق سوپخوری در ۴۵۴ گرم موم می‌باشد. اگر برای شمع‌هائی که با غوطه‌ور کردن فتیله در موم می‌سازید مقدار ۲۰۰ گرم کریستال شفاف در ۴۵۴ گرم موم استفاده نمائید شمع شما بدون اشک می‌باشد.

۳- موم‌های میکرو کریستال: این موم‌ها در شمع‌سازی بسیار مهم می‌باشند. ترکیبات کریستال خالص‌شان کدری پارافین را جدا می‌کنند و موم را بیشتر قابل انعطاف می‌کند و اگر به‌جا استفاده شوند افزاینده بسیار خوب و مفیدی می‌باشند و هر کدام یک کیفیت مخصوصی به موم می‌دهند. شما این موم‌ها را از سوپر مارکت‌ها و فروشگاه‌های مخصوص لوازم شمع‌سازی می‌‌توانید خریداری کنید و هنگام خرید دقت کنید که نوع مرغوب و مطابق با سلیقه خود را بخرید و در بازار به نام‌های مختلف به فروش می‌رسند

 

سایت ابانک : انواع موم در شمع سازی و ترکیب موم

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

راهکاری برای شستن کفش کتانی

کفشها را داخل کیسه مخصوص لباسشویی قرار داده و درب آن را کاملا ببندید این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *