خانه / سبک زندگی / گل و گیاه / آشنایی با حشرات موجود در خاک گیاه

آشنایی با حشرات موجود در خاک گیاه

سهر خاکی حشرا مخصوص به خود را دارد وبعضی از این حشرات ممکن است که به گیاه آسیب برساند.درادامه مطلب زیر با حشرات موجود درخاک گیاه آشنا شوید.

گیاهی که در خاک آن حشره وجود دارد می تواند بقیه گیاهان شما را نیز مبتلا کند، پس با روش های طبیعی آن را درمان کنید.

درمانِ گیاهانی که در خاک خود حشره دارند، می‌تواند مشکل‌ساز باشد. ما حشره‌کش شیمیایی ایمنی را نمی‌شناسیم که هم برای گیاهان آپارتمانی و خانگی و هم برای گیاهان باغ و باغچه مناسب باشد؛ در نتیجه قصدمان این است که با متدهای پیشگیری از آلوده شدن به این حشرات جلوگیری کنیم تا اینکه آنها را با حشره‌کش و روش‌های شیمیایی از بین ببریم.
کنترل حشرات خاک در گیاهان خانگی و آپارتمانی
در اینجا راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم که ممکن است کمکتان کند:

  • بسیاری از این حشرات خاک‌های مرطوب را دوست دارند و در خاک‌های خشک دوام نمی‌آورند. بنابراین اجازه دهید تا حد ممکن خاک خشک شود. اگر امکانش وجود دارد، اجازه دهید که خاک تا حدی خشک شود که گیاه به حالت پژمردگی برسد.
  • گلدانِ گیاه را تعویض کنید. اگر گیاهتان کوچک است، بدونِ اینکه به ریشه‌هایش آسیب بزنید، آن را از خاک بیرون بیاورید. سپس گلدان جدید را با خاک استریلیزه پُر کرده و گیاه را داخلِ گلدان جدید قرار دهید.
  • گیاه را در اّب غوطه‌ور کنید تا حشرات داخل آن از خاک بیرون بیایند. اگر گلدانتان کوچک است آن را در یک سطلِ آب قرار دهید و ۱ ساعت بعد از آب بیرون آورید. پس از بیرون آوردن از آب اطمینان حاصل کنید که خاکتان کاملاً زهکشی شود.
  • حواستان به حشرات هوازی باشد؛ آنها قسمتی از زندگی‌شان را روی خاک می‌گذرانند.
  • گیاهان جدید را قبل از خریداری و آوردن به خانه مورد بررسی قرار دهید. آنها را قرنطینه کنید و در محلی جداگانه و دور از سایر گیاهان قرار دهید. سپس آنها را به مدت چند روز به منظورِ کشف وجود حشرات، تحت نظر بگیرید.

 

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.gardenersnet.com

درباره ی tony.almeyda

مطلب پیشنهادی

معرفی بذرهای سبزه هفت سین و زمان کاشت هر کدام

  یکی از هفت سین های سفره هفت سین ، سبزه می باشد که نماد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *